„Mamy nadzieję, że to porozumienie wzmocni naszą gotowość do dawania świadectwa i dobrze przysłuży się wiernym” – powiedział 20 października br. prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski z okazji podpisania nowego porozumienia TVPi Episkopatu Polski.
Chrześcijanie są – wg polskiego duchowieństwa – najbardziej prześladowaną grupą w Polsce. W ich obronie staje więc każdy, komu na Polsce zależy. Taki przekaz płynie z ambon i z anten TVP. Telewizja od dawna jest na pierwszej linii walki o wychowanie religijne Polaków. Episkopat regularnie podpisuje nowe porozumienia z TVP i dzięki temu poszerza swoją władzę nad owieczkami zgromadzonymi przed telewizorami.
(…) Prawie w każdym głównym wydaniu tzw. programu informacyjnego TVP, czyli„Wiadomości”, pojawia się temat związany z religią. I tak 23 października widzowie mogli dowiedzieć się, że przygotowano wystawę „Jan Paweł II w obiektywie Adama Bujaka”. To kolejny odcinek z cyklu wspominającego rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, co stało się 16 października 1978 r. Przy okazji wystawy zdjęć w Angelicum, czyli Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie, w materiale przygotowany przez włoską korespondentkę TVP głos zabrał m.in. kardynał Kazimierz Nycz. Ten materiał trwał prawie dwie minuty.
22 października, z okazji Dnia Rodziny, ustanowionego przez w 2016 r. w rocznicę wydanej przez Jana Pawła II „Karty praw rodziny” przypomniano orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z Konstytucją, a co za tym idzie zakazana. W materiale „Każde życie jest cudem” wspomniano „niezwykle wulgarne manifestacje” sprzed roku „skierowane przeciwko rządowi i Kościołowi”, w których brali udział zwolennicy aborcji… Cały tekst na łamach tygodnika.