Każdy sukces ma ponoć swoich rodziców. Za wypłynięciem Grzegorza Brauna na szerokie wody polityki stoją działacze PO.
Mizogin, homofob, antysemita i nacjonalista Grzegorz Braun obecnie kojarzony jest głównie z polityką, wcześniej zajmował się dziennikarstwem i reżyserią. Na swoim koncie ma ponad 20 wyreżyserowanych filmów, w tym m.in. „Plusy dodatnie, plusy ujemne” o kontaktach Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.
Braun przygodę z polityką rozpoczął w latach 80., kiedy współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy Waldemara „Majora” Fydrycha. Uczestniczył w strajkach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim w 1988 i 89 r., wtedy też zaangażował się w opozycyjny wobec komunistycznego ustroju ruch Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka.W latach 80. Braun współpracował także z Antonim Macierewiczem, udostępniając swoje mieszkanie na punkt, w którym ludzie Macierewicza odbierali konspiracyjne przesyłki z zagranicy. W latach 90. Braun pracował w kwartalniku „Fronda” i Radiu Wrocław, rozpoczął także karierę reżysera.
Promotorzy
Do polityki Grzegorz Braun wrócił w 2007 r., kiedy planował start do Senatu RP z listy Unii Polityki Realnej. Nie zdobywając odpowiedniej liczby podpisów, musiał się jednak wycofać.W wyborach prezydenckich w 2010 r. był w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego.Fiaskiem zakończył się też start Brauna w 2010 r. w wyborach do Rady Miejskiej Wrocławia. Wszystko miało jednak zacząć zmieniać się w 2011 r.
W marcu 2011 r., czyli podczas pierwszego rządu Donalda Tuska, do rady nadzorczej Telewizji Polskiej powołany został Juliusz Braun (stryj Grzegorza Brauna), który wkrótce został prezesem TVP. W tym okresie autorski program w TVP prowadził Jan Pospieszalski, najpierw pod nazwą „Warto rozmawiać”, a od listopada 2011 „Jan Pospieszalski: Bliżej” emitowany w TVP Info. Dla przypomnienia – Pospieszalski, poza tym, że jest znanym muzykiem, jest też prawicowym publicystą, związanym swego czasu z AWS, był dyrektorem artystycznym sieci katolickich rozgłośni radiowych Plus, pracował w katolickiej TV Puls. W ostatnich latach Pospieszalski publikował na łamach „Rzeczpospolitej”, „Do Rzeczy”, „Przewodnika Katolickiego”, „Gazety Polskiej Codziennie”,„Naszego Dziennika” i „Sieci”... Cały artykuł Agnieszki Stefańskiej o polityku, który "chce rozwalić system" na łamach tygodnika.